Złoża kolumnowe
Oczyszczanie białek jest kluczowe w procesie poznawania funkcji, struktury i wzajemnych interakcji białek. Wśród różnych technologii oczyszczania, chromatografia powinowactwa jest nawjażniejszą i zarazem najskuteczniejszą metodą ponieważ oferuje wysoką selektywność, rozdzielczość i przepustowość. Dostępne są różnorodne, łatwe w użyciu złoża używane do oczyszczania wysoko i nisko-przepustowego białek i przeciwciał wykorzystywanych w formie homogenizatu do dalszych eksperymentów.
Podkategorie
-
Złoża z białkiem A, G i L
Białka A, G, L to rodzina białek naturalnie występujących na powierzchni ścian komórkowych bakterii Staphylococcus aureus, oraz w przypadku białka G również ścian komórkowych bakterii Streptococci i Peptostreptococcus magnus. Białka A i G wiążą się z wysokim powinowactwem do rejonu Fc przeciwciał pochodzących od różnych gatunków ssaków, w tym najczęściej przeciwciał IgG. W przeciwieństwie do białka A i G, białko L wiąże przeciwciała ogonem kappa light-chain. Białka te są używane w oczyszczaniu, immobilizowaniu i detekcji przeciwciał.
-
Protein A CIP Resin
Złoże Protein A CIP Resin zawiera białka A w formie ligandów, które warunkują specyficzne wiązanie przeciwciał klasy IgG poprzez ich rejon Fc jak również wzmacniają chemiczną stabilność w warunkach gdzie stosowane jest czyszczenie typu CIP. Systemy CIP zapewniają szybkie, skuteczne i pewne czyszczenie wszystkich typów urządzeń używanych w przemyśle produkcyjnym. Jest to metoda, w wyniku której obiekt lub rurociąg zostaje całkowicie oczyszczony bez potrzeby ich rozmontowywania. Typowa zdolność wiązania wynosi więcej niż 50g ludzkiej IgG/L złoża. Nie odnotowano znaczącej zmiany w efektywności działania złoża po 200 cyklach izolacji w systemie CIP. Odnotowano także, że złoże posiada bardzo niski współczynnik wypływu białka A z kolumny. Dla klientów, którzy chcą stosować złoże do izolacji w skali przemysłowej złoże Protein A CIP Resin stanowi idealne rozwiązanie ze względu na najwyższą jakość i doskonałe parametry.
-
Złoża do białek z...
Do do genu kodującego dane białko często przyłączany jest “ogon” w postaci oligopeptydu/białka lub innej cząsteczki o znanej długości co ułatwia późniejszą jego selekcję w procesie chromatografii. 2 najczęściej używane tego typu znaczniki to oligopeptydy 6xHistydine i GST (S-transferaza glutationowa). Biotyna i Streptawidyna są również często używane w “tagowaniu” białek dla ułatwienia ich oczyszczania.
-
Zestawy do...
-
Bufory do złóż